Jak to bude s ukončením MČR PC sezóny, COOL ligou a bodech na MSR?

👤od playzone
📅11.09.2018, 20:28

Všechno jsme si pro celý letošní ročník MČR v Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends krásně nalajnovali, jenže jak už to občas bývá, ne vše jde podle plánu. Vzhledem k pozdějšímu finálovému termínu podzimní sezóny FORTUNA COOL ligy, než byl původně očekáván, jsme tak na poslední chvíli nuceni udělat změny v systému týkajícím se distribuce zbývajících sedmi slotů. League of Legends se však změny v podstatě nedotknou.
První velkou novinkou je potvrzení spolupráce s dalším ročníkem Mistrovství Slovenska, kde nebudou obě výše zmíněné hry chybět. Organizátoři si zažádali o bodovou třídu B, jejíž podmínky následně naplnily, v CS:GO i LoLku se tedy 6. a 7. října bude hrát o zisk až 500 MČR bodů. Registrace na největší slovenskou herní akci jsou stále otevřeny, přihlásit své pětičlenné týmy můžete na tomto odkazu.


Bodové ohodnocení MSR v League of Legends:

1. místo: 500 MČR bodů
2. místo: 300 MČR bodů
3. místo: 200 MČR bodů
4. místo: 150 MČR bodů
5.-8. místo: 100 MČR bodů


Bodové ohodnocení MSR v Counter-Strike: Global Offensive:

1. místo: 500 MČR bodů
2. místo: 300 MČR bodů
3. místo: 200 MČR bodů
4. místo: 160 MČR bodů
5.-6. místo: 130 MČR bodů
7.-8. místo: 100 MČR bodů
9.-12. místo: 75 MČR bodů
13.-16. místo: 50 MČR bodů
17.-24. místo: 35 MČR bodů
25.-32. místo: 25 MČR bodů
Zakončení MČR sezóny v League of Legends


V populární MOBA hře neproběhnou žádné převratné změny, jen si ještě jednou shrneme, jaká cesta do Brna vede. Aktuálně známe tři účastníky v podobně Majestic Lions, Inside Games MSI a nejnovějšího přírůstku E-RIVALS.DATART. Tuto sobotu na vás čeká závěrečný MČR NightCup aktuální turnajové série, po kterém proběhne tradiční finále. Tato série následnou sobotu odstartuje ještě jedna, která bude finišovat v týdnu po konání Mistrovství Slovenska. Čtyři řadové turnaje a dvě finále znamenají možnost získat pouze na online turnajích až 600 MČR bodů, což by i zcela nový tým katapultovalo k první desítce.


Po odehrání MSR a ukončení následující turnajové série proběhne uzavření MČR klasifikace, z níž na MČR 2018 postoupí 5 nejlepších týmů přímo na body. To bychom měli rozdělených 8 slotů, my jsme však letošní finále rozšířili na 10. Po všem tomhle procesu bude na programu úplně poslední kvalifikační turnaj, poslední šance. Na řadu se dostane poslední celodenní kvalifikace na styl předcházejících sklizní, avšak s tím rozdílem, že se bude hrát o dva sloty, ne pouze jeden. Přesné datum konání tohoto říjnového turnaje bude brzy oznámeno. Složení MČR v League of Legends však bude tímto uzavřeno, jakmile poznáme vítěze Winners a vítěze Losers bracketu.


Ukončení bodování: 8. října, po odehrání Mistrovství Slovenska
Jarní sklizeň – 1 slot: Majestic Lions
Letní sklizeň – 1 slot: Inside Games MSI
Podzimní sklizeň – 1 slot: E-RIVALS.DATART
Celoroční bodování – 5 slotů
Last Call – 2 sloty
Zakončení MČR sezóny v Counter-Strike: Global Offensive


Situace v CS:GO se nám zamotala, začneme tím nejjednodušším. Podobně jako v League of Legends je na programu zakončení aktuální turnajové série se závěrečným finále, na který naváže ještě jedna kompletní. Získat tedy na zbývajících online turnajích (4x One Night Stand a 2x sériové finále) bude možné až 400 MČR bodů. Poslední letošní bodovaná série bude ukončena v týdnu po Mistrovství Slovenska, o jehož parametrech, a do nějž se stále můžete registrovat, jsme se rozepsali výše. Nyní tedy k tomu, jak to bude fungovat okolo podzimní sezóny FORTUNA COOL ligy a jak bude distribuce zbylých sedm slotů na MČR 2018 probíhat.


Největší vzniklou překážkou je konání samotného LAN finále 1. ligy, které je v rámci programu FABIA YOU FESTu naplánováno až na 3. listopadu, tedy naprosto nemožný termín, co se týče sbírání bodů do MČR klasifikace. Vzhledem k této okolnosti jsme byli nuceni upravit systém bodování a všichni čtyři účastníci LAN finále si z Prahy odnesou 575 MČR bodů (podíl bodů za všechna umístění / počtem týmů), takže budeme schopni ukončit MČR klasifikace v dřívějším termínu. Na finále 1. FORTUNA COOL ligy se nebude tedy hrát o MČR body, nýbrž vedle finančních odměn "pouze" o přímou místenku na finále MČR 2018.


Základní části obou lig i s play-off té druhé budou probíhat v uspíšeném harmonogramu, abychom k 20. říjnu mohli uzavřít veškeré cesty sbírání MČR bodů, z těch posledních tedy naše online turnajové série, Mistrovství Slovenska a FORTUNA COOL ligu. Po uzavření MČR klasifikace doplní již určené postupující Team Gravity, VENI VIDI VICI a Trust.Universe další čtyři týmy, které v průběhu roku nasbíraly nejvíce MČR bodů. Den poté, v neděli 21. října, bude na programu tzv. Last Call, do kterého se podívá nejlepší osmička dosud nepostupujících týmů na MČR dle celkového bodování. Formát bude totožný se sklizněmi, jen místo vítěze postoupí oba finalisté.


Po třech postupujících ze sklizně, čtyřech přímých dle celoročního bodování a dvou z "poslední šance", tedy budeme po 21. říjnu znát devět z deseti účastníků letošního Mistrovství ČR v Brně. Pokud čtete pozorně, tak už tušíte, že by se desátým postupujícím týmem měl stát pouze týden před konáním samotného eventu šampion podzimní sezóny 1. FORTUNA COOL ligy. Doplníme pouze možný scénář, že pokud zde zvítězí jeden z týmů, který už má místenku do Brna zajištěnou, slot z COOL ligy propadá a získává jej nejlepší tým celoročního pořadí, který si dosud slot na MČR v žádné z předchozích cest nevybojoval.


Ukončení bodování: 20. října, po odehrání základní části 1. FORTUNA COOL ligy a základní části s play-off 2. ligy
Jarní sklizeň – 1 slot: Team Gravity
Letní sklizeň – 1 slot: VENI VIDI VICI
Podzimní sklizeň – 1 slot: Trust.Universe
Celoroční bodování – 4 sloty
Last Call – 2 sloty
Vítěz FORTUNA COOL ligy – 1 slot (v případě výhry již kvalifikovaného týmu tento slot propadá nejlepšímu dosud nekvalifikovanému týmu v celoročním bodování)
Pro kompletní rekapitulaci, takto vypadá bodování obou podzimních FORTUNA COOL lig:


1. FORTUNA COOL liga
1. místo: 575 MČR bodů + 50 000 Kč + přímý postup na MČR
2. místo: 575 MČR bodů + 20 000 Kč
3. místo: 575 MČR bodů + 5 000 Kč
4. místo: 575 MČR bodů + 5 000 Kč
5. místo: 240 MČR bodů
6. místo: 220 MČR bodů
7. místo: 200 MČR bodů
8. místo: 180 MČR bodů


2. FORTUNA COOL liga
1. místo: 170 MČR bodů + 10 000 Kč
2. místo: 150 MČR bodů + 7 000 Kč
3. místo: 130 MČR bodů + 3 500 Kč
4. místo: 110 MČR bodů + 2 000 Kč
5. místo: 85 MČR bodů
6. místo: 70 MČR bodů
7. místo: 60 MČR bodů
8. místo: 50 MČR bodů

Sdílej článek:

    Komentáře