Loučení na nejvyšším vrcholu pro eXtatus. Česko zná nové mistry pro rok 2019

👤od playzone
📅13.11.2019, 16:01

Counter-Strike ovládl tým eXtatus

Vrcholem letošního Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách bylo finále hry Counter-Strike: Global Offensive, kde se ve finále utkaly týmy eXtatus a ECLOT.LYNX. První jmenovaný dokázal potěšit své fanoušky, kteří skandovali jejich jméno přes celý pavilon B Brněnského výstaviště, a v posledním zápase mistrovství zdolat své soupeře 2:0 na zápasy. Bronz si odnáší tým Trust.Universe, který na třech mapách porazil přemohl Brute.GG. Do historie se ale dokázala zapsat i semifinálová série mezi eXtatus a Universe. První mapa totiž nabídla obrovskou bitvu, kterou rozhodlo až čtvrté prodloužení. V ní lépe pozornost udrželi právě budoucí šampioni. Pro eXtatus to byl druhý titul na turnaji a jejich pohádka tak má zlatý konec, čemuž vděčí sestavě DESTY, luko, wEAMO, Fraged, Pechyn a forji.


Konečné pořadí:

1. místo: eXtatus – 70 000 Kč
2. místo: ECLOT.LYNX – 30 000 Kč
3. místo: Trust.Universe – 15 000 Kč
4. místo: Brute.GG – 5 000 Kč


I z PUBG putuje titul k eXtatus

Svoji spanilou jízdu ve hře PUBG začal tým eXtatus během sobotního odpoledne. V šestnácti mapách nakonec dokázal nasbírat 148 bodů, a se sedmibodovým náskokem si tak vzít první pohár, který se na hlavní stage rozdával. Za sebou nechali hráči eXtatus patnáct týmů, jejichž hráči se na celoroční finále probojovali. Noví králové vstoupili do turnaje dvěma nepovedenými mapami, kdy vypadli hned jako první, přesto se ale dokázali oklepat a postupně prokousat průběžným bodováním. Od třináctého kola se usadili nejvýše, a již před sebe nikoho nepustili. Pro pohár si tak přišli RedgieBeardo, Hawki, Double a Kejdoran. Stříbro si z Brna odnáší tým Full Focus Fast Win, jehož reprezentanti měli nejpřesnější mušku ze všech, a díky 96 killům dokázali skončit v cíli těsně pod vrcholem. Na posledním stupínku vítězů pak stejně jako v Counter-Strike končí Trust.Universe, kteří o pouhý bod přeskočili CZC.eSubu.


Konečné pořadí:

1. místo: eXtatus – 40 000 Kč
2. místo: Full Focus Fast Win – 26 000 Kč
3. místo: Trust.Universe – 16 000 Kč
4. místo: CZC.eSuba – 12 000 Kč
5. místo: Online Vision Gaming – 6 000 Kč


Mistrem LoLka se stává CZC.eSuba

Ve hře League of Legends potvrdila stejně jako vloni svou roli favorita CZC.eSuba ve složení Wondro, Jejky, Random, Sirinox, Vasked a Nightshare. Kromě základních skupin, kde ztratila jedinou mapu, si formu přinesla i do finále. Tam sice jedním nepovedeným draftem její hráči ztratili opět jednu hru, ale celkovým výsledkem 3:1 porazili tým Srdce nehasnou ovládli tak vyvrcholení, které pro fanoušky připravil partner Gillette. Bronzové medaile si na krk nakonec pověsili zástupci Brute.GG, kteří Vikingekrig Esports oplatili porážku 2:1 ze základních skupin. Pro Brute to může být alespoň menší útěcha po nevydařeném zakončení turnaje v CS:GO.


Konečné pořadí:

1. místo: CZC.eSuba – 35 000 Kč
2. místo: Srdce nehasnou – 15 000 Kč
3. místo: Brute.GG – 10 000 Kč
4. místo: Vikingekrig Esports – 5 000 Kč


V Teamfight Tactics zvítězil JJPasak

Mistrovství ČR v Teamfight Tactics, které proběhlo pod patronátem společností AMD a XPG, nejlépe zvládl reprezentant nejstaršího českého esportového týmu NecroRaisers, Jakub "JJPasak" Šperk. Ten nejprve vyhrál i přes mírně nejistý začátek skupinu B a podobný průběh měla i finálová kola. Poté, co si v první hře zřejmě trošku otestoval své protivníky a zůstal ve druhé polovině startovního pole, v těch následujících se mu pokaždé podařilo skončit nejhůře druhý. Díky těmto stabilním výkonům si tak v součtu odnesl nejvíce bodů a s nimi i titul mistra České republiky.


Konečné pořadí:

1. místo: JJPasak – 14 000 Kč
2. místo: GarO – 8000 Kč
3. místo: cryptoo71 – 5000 Kč
4. místo: Acnev – 3 000 Kč


V Rainbow Six slaví Fadee Gaming

Na mistrovství se předvedly také čtyři nejlepší týmy ve hře Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, kterou si pod svá křídla vzala společnost DELL. Nejlepší komunikaci a týmovou koordinaci předvedli zástupci Fadee Gaming, kteří zvítězili metodou start-cíl. Kromě prvního místa ve skupině zvládli i následné grandfinále, které ale pro pětici Yuki, Assassin, EideTic, HanzT, yaNNNNNgoo rozhodně nebylo procházkou růžovým sadem. V těsném souboji museli absolvovat dokonce maximální možný počet map a konečným výsledkem 3:2 odsunuli na druhou příčku své rivaly z Lan Party Hotelu.


Konečné pořadí:

1. místo: Fadee Gaming – 20 000 Kč
2. místo: Lan Party Hotel – 10 000 Kč
3. místo: Cyber Gaming – 5 000 Kč

Sdílej článek:

    Komentáře