MČR 2017: eXtatus a eSuba čekají ve finále

👤od playzone
📅14.11.2017, 11:04

Druhý hrací den je již v plném proudu a v dopoledních duelech jsme se dočkali dalších dvou semifinalistů. K Inside Games a eSubě se přidaly tým eXtatus a MARVO eSports, které jasně vyhrály své rozhodující duely 2:0. Čekají nás další jednoznačné souboje, nebo uvidíme vyrovnanou bitvu o místa v zítřejším grandfinále?Možnost dostat se na stage bude mít bohužel pouze jeden ze semifinálových duelů. Oba zápasy začínají již ve 13:00.

IG.Tribunal {#Česká Republika}
vs.{#Slovenská Republika} Alza.eXtatus
Cekutka {#Slovenská Republika}
Vinxen {#Česká Republika}
zoiren {#Česká Republika}
Freeze {#Česká Republika}
Tarky {#Česká Republika}

1-2
{#Česká Republika} Mortsche
{#Česká Republika} Sawyor
{#Česká Republika} Ordno
{#Česká Republika} Carzzy
{#Česká Republika} Rufus
 13:00 


 

 

Radek "Zami" Švec: Je to těžké předpovídat, ale řekl bych, že Inside Games vyhrají 2:0 díky zkušenostem a lepší taktice.

Tomáš "Bleach" Hospodka: Já si myslím, že to bude hodně vyrovnaný souboj, ale nakonec vyhrají Inside Games 2:1, protože eXtatus nezvládne tak dobře tlak této stage.

Analýza

1. hra

IG: Rakan Sejuani, Kalista, Urgot, Malzahar

AE: Chogath, Jarvan, Tristana, Ryze, Braum

Tým IG Tribunal stejně jako včera napickoval kompozici stvořenou pro týmové souboje v podobě Sejuani, Rakana a Kalisty. Trochu překvapivě jsme od týmu Alza.eXtatus neviděli žádnou připravenou proti taktiku a po mdlém výkonu se v rychlé 25. minutové hře poroučeli. Uvidíme jestli v druhém zápase z nich opadne napětí a ukáží se na hlavní stage v plné síle. 

2. hra:

IG: Galio, Malzahar, Twich, Rakan, Jarvan

AE: Elise, Ornn, Tristana, Alistar, Ryze

Tým Alza.eXtatus nenechal nic náhodě a opravdu se ukázal v plné síle. Postavil týmovou kompozici kolem nejnovějšího šampiona Ornna, který pernamentně dokázal zahajovat týmové souboje podle chuti týmu eXtatus a dokázali konkurovat IG. Ve vyrovnaném zápase jsme mohli vidět to nejlepší z české makro strategie a oba týmy na tom měli svou zásluhu. Ve 35. minutě však po skvěle zahraném týmovém boji od Ornna vymazal tým eXtatus hvězdu Inside Games, Freeze, spolu s jeho týmem a zaslouženě zvítězil. Nenechte si ujít co nám nabídne napínavá třetí rozhodující hra. 

3. hra:

IG: Oriana, Tristana, Rakan, Sejuani, Gnar

AE: Corki, Caitlyn, Lulu, Maokai, Elise

Skoro 40. minutová bitva nabídla dramatickou podívanou plnou infarktových momentů na obou stranách. Na jejím konci se vítězem celé série stal ambiciozní tým Alza.extatus, když v kritických momentech makro takticky přehrál soupeře a rozbořil tři inhibitory v bázi Inside Games. S pomocí mega minionů si vybojovali zítřejší místo ve finále. 

eSuba {#Česká Republika}
vs.{#Česká Republika} MARVO eSports
odstranovac {#Slovenská Republika}
Jejky {#Česká Republika}
humanoid {#Česká Republika}
Sheriff {#Česká Republika}
Vasked {#Česká Republika}

2-0
{#Česká Republika} Dreedy
{#Slovenská Republika} Kebab
{#Česká Republika} Marma
{#Česká Republika} Charca
{#Česká Republika} Skulla
 13:00 


 

 

Radek "Zami" Švec: eSuba podle mě jasně vyhraje 2:0, protože je aktuálně ve velké formě a mají skvělou sestavu.

Tomáš "Bleach" Hospodka: Taky si myslím, že eSuba vyhraje 2:0. Nečekal jsem, že se MARVO dostane do play-off a eSuba má hodně silný tým. 

 

1. hra:

eSuba: Ornn, Nidalee, Taliyah, Vayne, Rakan
MARVO: Cho Gath, Rek Sai, Orianna, Xayah

V první hře jasně dominoval celek eSuby, která začala již po prvních dvou killech na midu a botu hrát velmi agresivně. I když hra hráčů s modrou krví nebyla úplně nejčistější, jasně vedla a brzy se ze hry stala spíše clown fiesta, ve které hráči MARVO neměli šanci. Tým eSuba si naopak nenechal vzít ani jednu věž a hru ukončil se skóre 35:8 na killy už v 19. minutě.

2. hra

eSuba: Singed, Rek Sai, Twitch, Ryze, Brand
MARVO: Fiora, Nocturne, Cassiopeia, Kalista, Thresh

Ve druhé hře už to nebylo tak jednoznačné, ale to jen z důvodu, že eSuba trochu experimentovala a poslala netradičně Sheriffa na midlane, mezitímco Humanoid zamířil s pickem Twitche na botlane. Hra se ale znova, tentokrát ne tak jednoznačně, vyvíjela už od začátku v prospěch eSuby, která vyhrála na všech lajnách a svou výhodu přenesla i do mid-game. Po několika chaotických teamfightech nakonec eSuba vyhrála ve 30. minutě. Ve hře padla spousta killů a i v této krvavé bitvě vyhrála eSuba v poměru 49:40.

Zápas můžete sledovat na online streamu Playzone Twitch channelu.

 

Sdílej článek:

    Komentáře