MČR 2017 je oficiálně za námi

👤od playzone
📅15.11.2017, 23:46

V neděli večer se zabouchly dveře pavilonu B brněnského výstaviště a Mistrovství České republiky v počítačových hrách společně s Vodafone Mistrovstvím České republiky v mobilních hrách oficiálně skončilo. Pojďme se za špičkou ledovce letošní sezóny elektronického sportu u nás poohlédnout.

 

Další ročník MČR se jako součást festivalu Life! již potřetí v řadě uskutečnil v Brně, kde navázal na svoji dlouholetou historii. Zatímco počítačové mistrovství poznalo sedmé šampiony ve hrách Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends, to mobilní bylo po loňské premiéře pozvednuto na novou úroveň a to i díky přesunu Hearthstone, kde byla společně s hitem letošní sezóny Clash Royale představena tematicky naladěná stage, která nemá na domácí scéně obdoby.

 

 

Obě mistrovství přilákala 10. až 12. listopadu na výstaviště BVV více než 48 000 tisíc fanoušků, další desetitisíce sledovaly klání na internetu skrze platformu Twitch, kde při finálovém programu vznikl i český rekord 10 630 diváků v jeden moment. Největší atmosféru si však užili návštěvníci přímo na místě, kdy se vyvrcholení celoročního snažení dočkalo přeplněných tribun a bouřlivého fandění. Historie se psala nejen v samotných turnajích, do NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu byl jako druhý v pořadí jmenován legendární závodník a mistr světa z roku 2011, Erik „hakkiJunior“ Leštach.

 

 

Jako první z počítačového klání se podíváme na League of Legends turnaj, který sliboval velkou bitvu. Tým obhájců titulu se totiž rozložil na dvě poloviny a nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Do souboje mezi eSubou a Inside Games Tribunal ale vstoupil celek Alza.eXtatus, který v semifinále ve třech hrách zdolal IGT v čele s hvězdným Freezem a nedělní finále mělo složení právě eSuby a eXtatus. Hry to byly krásné, diváci se bavili, ale kvalitnějším individuálním i týmovým výkonem si zlaté medaile na krku zajistili po tříleté pauze hráči týmu eSuba.

 

Konečné pořadí MČR v League of Legends:

 1. místo: eSuba – 60 000 Kč
 2. místo: Alza.eXtatus – 25 000 Kč
 3. - 4. místo: Inside Games Tribunal – 10 000 Kč
 3. - 4. místo: MARVO eSports – 10 000 Kč

 

 

Třešničkou na dortu celého mistrovství byl stejně jako každý rok finálový duel v nejpopulárnějším FPS titulu současnosti, Counter-Strike: Global Offensive. Do Brna se sjela opravdová elita, která byla připravena ze sebe vyždímat maximum. Outsideři sice vytahovali drápky, ale pouze s lehkými šrámy se do finále probojovaly celky Alza.eXtatus a eSuba, dva největší favorité. Finálový zápas nabídnul naprosto vše, co si fanoušek může přát, což dokazovala bouřlivá atmosféra na místě i v online přenosu na Twitchi. Týmy se přetahovaly o každé kolo, ale z titulu se po těsné výhře 2:1 nad eSubou radovali zástupci Alza.eXtatus, z jejichž se řad jsme poznali trio trojnásobných mistrů ČR!

 

Konečné pořadí MČR v Counter-Strike: Global Offensive:

 1. místo: Alza.eXtatus – 60 000 Kč
 2. místo: eSuba – 25 000 Kč
 3. - 4. místo: Dark Tigers – 10 000 Kč
 3. - 4. místo: Majestic Lions – 10 000 Kč


 

Vyvrcholení české herní sezóny bylo v letošním roce pozvednuto na dosud nepoznaný level a je širokou veřejností i odborníky označováno za nejlepší akci v historii česko-slovenského elektronického sportu.

 

Projekt MČR v počítačových hrách proběhl za podpory generálních partnerů HAL3000, DELL, Mountain Dew, CZC.CZ a hlavních partnerů AOC Gaming, WD, Logitech G a MSI.

 

Sdílej článek:

    Komentáře