MČR v League of Legends suverénně ovládl tým eSuba

👤od playzone
📅12.11.2018, 13:02

UPDATE – 2. hra ve finále: Tentokrát už se nejednalo o pomalý start. Celek eSuba se dostala rychle do vedení a stejně rychle ukončila druhou hru této BO3 série a stává se výhercem letošního MČR v League of Legends. MVP turnaje se stává Kamilius.

 

UPDATE – 1. hra ve finále: První hra byla ze začátku spíše pomalá. Šlo jen o oťukávání a first blood padl až ve 12. minutě pro tým eSuba. LanCraft si to ale nechtěl nechat líbit a dostal se do mírného vedení po jednom, pro eSubu nepovedeném, teamfightu na topu. Nicméně eSuba se rozhodla bojovat. S každým dalším team fightem vyčistila LanCraft rychleji a rychleji. Vzala si Barona a vyhrála první finálovou hru proti celku LanCraft. 

 

UPDATE – 3. místo: Začátek první hry o třetí místo mezi Inside Games MSI a Cyber Gaming byl velmi vyrovnaný, pak se ale Cyber Gaming dostal do výrazného vedení, dokázal si pro sebe uzmout celou protivníkovu base i přes to, že Inside Games MSI zabili barona. Nakonec se pak velmi rychle vše otočilo a Inside Games MSI dokázali vyhrát první hru. Ve druhé hře se opět dostali CG na začátku hry do vedení, tentokrát se jim ale podařilo udržet své vedení až do konce a dorovnat stav na 1:1. Třetí hra už tak vyrovnaná nebyla. Cyber Gaming ukázali svojí sílu, rychle se dostali do vedení a ukončili sérii proti Inside Games MSI poměrem 2:1.

 

UPDATE – 2. semifinále: I druhé semifinále mezi týmy Inside Games MSI a eSuba mělo svého jednoznačného favorita. A tím nebyl nikdo jiný, než právě eSuba, která se v první hře ukázala v celé své kráse. Hra netrvala ani 30 minut a hráči eSuby si už ve 12. minutě vzali Heralda na svou stranu a nejen to. Dokázali zabít i celý tým Inside Games a tím se dostat v 16. minutě do vedení hned o 5 tisíc goldů. To už pro Inside Games MSI bylo doslova nepřekonatelné a eSuba si vzala ve svůj prospěch první hru. Druhá hra probíhala v podobném duchu. Tentokrát ji eSuba zvládla dokonce pod 20 minut a iG prakticky bez šance prohráli v semifinále 0:2.

UPDATE – 1. semifinále: Před první hrou mezi týmem MSI.LanCraft a Cyber Gaming všichni včetně bookmakera považovali LC za naprostého favorita. První hra byla ze začátku poměrně vyrovnaná, ale nakonec se LanCraft dokázal dostat do vedení a vyhrát první hru. Zato hra druhá už pro ně nebyla tak příznivá a to i přesto, že ze začátku hry byli ve vedení. Kvůli postupnému ztrácení vize a odchytávání svých hráčů dali týmu Cyber Gaming šanci vyhrát a ti ji proměnili ve vyrovnání série na 1:1. Průběh rozhodující hry byl velmi podobný. Opět se hráči týmu LanCraft dostávali do pro ně nevýhodných situací, ale pak přišel rozhodující teamfight, který dokázali otočit ve svůj prospěch, a tak získali poslední hru této napínavé BO3 série a stali se prvními finalisty letošního MČR.

 

UPDATE – pátek: První den MČR je u konce a my tady máme shrnutí výsledků skupin. Ve skupině A byl jasným favoritem tým eSuba, který bez problémů potvrdil očekávání svých fanoušků a ve skupině prošel s čistým štítem za stavu 4:0. Díky tomuto perfektnímu výkonu tedy postupují rovnou do semifinále. V těsném závěsu byl tým Cyber Gaming, který utrpěl jen jedinou prohru, a tým NecroRaisers, který prohrál dvakrát, ale dokázal překvapit E-RIVALS.DATART, který tak končí spolu s ECLOT.LYNX.

 

Harmonogram play-off:
 

 • Pátek 18:00 –  Česká republika Inside Games MSI vs.  Česká republika NecroRaisers – 2:0
 • Pátek 20:30 –  Slovensko Cyber Gaming vs.  Česká republika Inaequalis – 2:1
 • Sobota 9:30 –  Česká republika MSI.LanCraft vs.  Slovensko Cyber Gaming – 2:1
 • Sobota 17:00 –  Česká republika eSuba vs.  Česká republika Inside Games MSI – 2:0
 • Sobota 20:00 – 3. místo:  Slovensko Cyber Gaming vs.  Česká republika Inside Games MSI – 2:1
 • Neděle 11:00 – Grandfinále:  Česká republika MSI.LanCraft vs.  Česká republika eSuba – 0:2

 

I skupina B měla svého jasného favorita, který dokázal potvrdit očekávání. Tímto favoritem nebyl nikdo jiný než tým LanCraft, který stejně jako eSuba prošel pátečním dnem bez jediné prohry. Za ním se s jednou prohrou dle očekávání umístili hráči Inside Games MSI, kteří si se zbytkem týmů poradili. Kvůli zamotané pozici se musel odehrávat tiebreaker, který v pohodě Inaequalis zvládli a doplnili čtvrtfinálové složení. Odpadlíky ze skupiny B jsou BloodyDevils a iNvolute, které se rozloučily prohrou ve zmíněném tiebreakeru.

 

Ještě ten večer čtveřice poměřila síly ve čtvrtfinálových zápasech, prvních BO3 sériích. Inside Games MSI nezklamali a s NecroRaisers si relativně s přehledem poradili, díky čemuž je v neděli uvidíme v boji o finále proti eSubě. Druhý zápas vypadá dle skóre zamotanější, po první výhře se druhá hra Cyber Gaming proti Inaequalis sice nezdařila, ale třetí už byla jednoznačnou záležitostí a právě CG doplní semifinálové kvarteto, mezi kterým se na úvod sobotního dne utká proti silnému MSI.LanCraftu.


Pátečním dnem začínají hráči v pavilonu B brněnského výstaviště bojovat nejen o titul mistra, ale také o krásný prize pool 105 000 Kč. První zápasy ve skupinách započnou v 10:00 a všechno dění bude možné sledovat nejen v Brně, ale pro skupinovou fázi na streamu twitch.tv/alza a od play-off na twitch.tv/playzonecz. Průběhem mistrovského klání vás provede náš expertní tým v čele s komentátory Mozillou, Bronkem a Xnapym.


Celý turnaj odstartuje skupinovou fází, kde na každý tým čeká 4x BO1 zápas, ještě v průběhu pátku se můžete těšit i na čtvrtfinálové duely. Sobotě budou patřit dvě semifinále, velké finále bude na programu v neděli.

Rozdělení prize poolu:

 • 1. místo: 60 000 Kč
 • 2. místo: 25 000 Kč
 • 3. místo: 15 000 Kč
 • 4. místo: 5 000 Kč

Skupina A   Skupina B
# Jméno týmu V P   # Jméno týmu V P
1. Česká republika eSuba 4 0 1. Česká republika MSI.LanCraft 4 0
2. Slovensko Cyber Gaming 3 1 2. Česká republika Inside Games MSI 3 1
3. Česká republika NecroRaisers 2 2 3. Česká republika Inaequalis 3 3
4. Česká republika E-RIVALS.DATART 1 3 4. Česká republika BloodyDevils 1 4
5. Česká republika ECLOT.LYNX 0 4 5. Česká republika iNvolute 1 4
Zápasy ve skupině A   Zápasy ve skupině B
10:00* Česká republika ECT 0:1 Slovensko CG   10:00 Česká republika LC 1:0 Česká republika BD
10:00 Česká republika ERV 0:1 Česká republika NR 10:00 Česká republika INA 1:0 Česká republika INV
11:15 Česká republika ESB 1:0 Slovensko CG 11:15 Česká republika IG 1:0 Česká republika BD
11:15 Česká republika ECT 0:1 Česká republika ERV 11:15** Česká republika LC 1:0 Česká republika INA
12:30* Česká republika ESB 1:0 Česká republika NR 12:30 Česká republika IG 1:0 Česká republika INV
12:30 Slovensko CG 1:0 Česká republika ERV 12:30 Česká republika BD 1:0 Česká republika INA
14:00** Česká republika ESB 1:0 Česká republika ERV 14:00 Česká republika IG 1:0 Česká republika INA
14:00 Česká republika NR 1:0 Česká republika ECT 14:00 Česká republika INV 0:1 Česká republika LC
15:15 Česká republika ESB 1:0 Česká republika ECT 15:15* Česká republika IG 0:1 Česká republika LC
15:15 Česká republika NR 0:1 Slovensko CG 15:15 Česká republika INV 1:0 Česká republika BD
    TB1 Česká republika INA 1:0 Česká republika INV
TB2 Česká republika BD 0:1 Česká republika INA
TB3 Česká republika INV × Česká republika BD
* zápas bude na hlavním streamu a stage
** zápas bude na sekundárním streamu
Sdílej článek:

  Komentáře