Pravidla účasti týmu na MČR

1) MČR slot je definován Trvalým týmem na stránkách www.PLAYzone.cz, s daným názvem, kapitánem a jeho členy.

2) Tým je v rámci MČR slotu tvořen skupinou uživatelů stránky www.PLAYzone.cz za účelem účasti v týmových soutěžích zařazených do MČR klasifikace.

3) Vlastníkem každého MČR slotu je organizace. Majitel organizace se nemůže dle libosti měnit za účelem získání MČR slotu, který v takové situaci propadá. Pokud se do kvalifikačního cyklu zapojí tým bez organizace, jako majitel se počítá hráč, který tým založil a nelze jej dle libosti měnit. V případě přestupu celého týmu pod organizaci musí být tato operace předem nahlášena a schválena admin týmem. Jedna organizace může vlastnit jen jeden MČR slot v každé hře.

4) Všechny získané body v turnaji patří jednotlivým hráčům týmu i zaštiťující organizaci. 50 % bodů se rozdělí mezi hráče registrované do turnaje, ať už jsou 4 (PUBG) / 5 (CS:GO/LoL) nebo více, zbylých 50 % patří organizaci.

  • Platí pro PUBG: Pokud tým využije hráče, který není členem žádného jiného MČR týmu, má právo adminovi turnaje před jeho začátkem nahlásit, že jedná pouze o hostování. V takovém případě procentuální podíl bodů určený tomuto hráči propadá. V případě využití hráče z jiného MČR slotu se automaticky jedná o přestup daného hráče, při kterém se aplikuje dané přerozdělení hráčských bodů. I v tomto případě, jelikož hráč není registrovaný na turnajové soupisce, ale procentuální podíl bodů jemu určený propadá.
  • Platí pro CS:GO/LoL: Pokud tým v rámci online turnaje MČR turnajová série využije jako právoplatně nahlášeného hosta (v souladu s obecnými CS:GO/LoL pravidly na PLAYzone.cz) služeb hráče, který je členem jiného MČR slotu, tak pokud není registrovaný na turnajové soupisce, nejedná se o přestup v rámci MČR slotů. Pokud je však hráč registrován přímo na soupisce pro daný turnaj, nejedná se tím pádem o pouhého hosta a jde o platný přestup, u kterého se aplikuje dané přerozdělení hráčských bodů.

5) Za člena týmu se považuje hráč, který za něj nastoupí v turnaji zařazeném do MČR. Žádný hráč nemůže být součástí dvou týmů ve stejné hře najednou a pokud nastoupí v jiném, než jehož je součástí, automaticky se jedná o přestup, při kterém se aplikuje výše popsaná přestupová politika přerozdělování bodů.

6) Během roku budou předem oznámena přestupová období a pokud hráč opustí tým během nich, odnáší si všechny své body. Změna se může udát i kdykoliv mimo přestupové období, v takovém případě však hráč o všechny své body přichází, z nichž polovina připadne organizaci, odkud odchází. Novinkou od 30. září bude pravidlo, že při odchodu hráče ze slotu všechny jeho hráčské body zcela propadávají a ani organizace z něj 50 procent tedy nedostane.

7) Hráč se při přestupových obdobích může stát „volným hráčem“, kdy opustí MČR slot a odnáší si s sebou všechny své hráčské body. Jako volný hráč se ale musí do ukončení posledního přestupového období k nějakému MČR slotu přiřadit, jinak o všechny své hráčské body nenávratně přichází.

8) Když je hráč z týmu s MČR slotem vyhozen či ten tým sám opustí, je stále členem MČR slotu do doby, než se zúčastní turnaje jako součást jiného MČR slotu nebo si o přestup zažádá v rámci přestupového období.

10) V případě zániku organizace, jejího přechodu do neaktivity nebo ukončení podpory určitého titulu musí být změna činnosti oficiálně potvrzena jejím vedením. V takovém případě se kompletní sestava odpoutá od slotu organizace a hráči si odnášejí všechny své hráčské body, plus se mezi aktuální členy týmu rozpočítá 50 procent bodů organizace. Organizace se pak již nesmí do aktuálního ročníku MČR PC zapojit v dané hře a její zbylé body propadají. Pro předejití zneužití bude tohle pravidlo možné využít nejpozději v posledním zářijovém přestupovém období, jehož termín bude v průběhu sezóny oznámen, v jiném případě se aplikují klasická pravidla přestupu a odchodu hráčů.

  • Neexistuje situace, že organizace na přímo předá svůj MČR slot organizací druhé – MČR slot nelze přejmenovat. MČR slot nesmí být v žádném případě mezi organizacemi převáděn, prodáván, ani jinak vyměňován.

11) Pokud organizace prokazatelně propustí nebo vymění celou svoji sestavu za jinou, z jejich původních hráčů vznikne nový MČR tým, kam si odnesou všechny své hráčské nasbírané body. Tohle pravidlo bude omezeno po posledním zářijovém přestupovém období, kdy se organizace a hráči mohou takto rozdělit, ale hráči již společně nemohou zamířit pod křídla jiné organizace, aby nemohlo dojít ke zneužití za účelem posunu v celkovém pořadí.

12) Kromě hráčů české a slovenské národnosti nebo těch, kteří na těchto územích mají svá trvalé bydliště, je v turnajích možné využít i zahraniční hráče v méně než polovičním poměru (2 pro CS:GO/LoL, 1 pro PUBG). Pro zahraniční hráče platí stejná bodová pravidla jako pro hráče z České a Slovenské republiky. Stále však platí zákaz využití jednorázových zahraničních hostů, kteří jsou mimo MČR soupisku.

13) Tým může ze zahraničních turnajů získat maximálně tolik bodů, co z domácích turnajů. Pokud jich za celou sezónu získá v zahraničí víc než doma, body navíc po uzavření klasifikace propadnou.

14) Pokud při přerozdělování bodů při změnách v sestavě dojde ke vzniku bodové hodnoty o více než jednom desetinném místu, hodnota se zaokrouhluje směrem nahoru.

15) Kvalifikační cyklus na finále MČR 2020 bude ukončen den po posledním finále MČR online turnaje

16) Na finále nemohou jednu organizaci nebo značku reprezentovat dva týmy ve stejné hře. Stejně tak nemohou dva týmy ve stejné hře mít stejného majitele, ačkoliv pod jiným názvem.

17) Součástí jednoho MČR slotu může být po celou sezónu libovolný počet hráčů, avšak po nahlášení soupisek adeptů na účast na finále MČR 2020 se do finálního pořadí počítají spolu s body týmu pouze hráčské body těch hráčů, kteří byli týmem nahlášeni. Pro PUBG se počítají čtyři hráči, u CS:GO a LoL se počítá šest členů týmu (pět hráčů + kouč).

18) Všichni nahlášení hráči kvalifikovaného týmu pro účast na finále MČR musejí být součástí týmového MČR slotu po posledním bodovaném turnaji sezóny (při uzavření klasifikace). Pokud tým nemá při uzavření klasifikace dostatečný minimální počet hráčů pro účast na finále MČR v Brně, není pro účast způsobilý a jeho slot propadá.

19) Každý tým má pro finále MČR v Brně právo si k základní sestavě nahlásit i kouče (CS:GO/LoL) / náhradníka (PUBG). Když je nahlášený kouč či náhradník členem MČR slotu při uzavření klasifikace, tak na finále může zaskočit za hráče základní sestavy. Pokud si tým nahlásí kouče, který není při uzavření klasifikace součástí MČR slotu, tak naopak do základní sestavy na finále naskočit nemůže. V případě jakýchkoliv potíží nesmí na finále MČR tým využít jiný záskok, než je nahlášený kouč či náhradník.

20) Pravidla účasti týmu na MČR jsou platná ode dne 1. 3. 2020. V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na kontaktní osobu mikula@playzone.cz či hlavního administrátora havlikova@playzone.cz (PUBG, CSGO) nebo boudny@playzone.cz (LoL).

21) PLAYzone s.r.o. vyplácí výhercům odměny do 60 dní od dodání požadovaných platebních informací.

PLAYzone s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu/doplnění pravidel.

 

TipsportHAL3000AOCAorusDXRACER