Pravidla účasti týmu na MČR

1) MČR slot je definován Trvalým týmem na stránkách www.PLAYzone.cz, s daným názvem, kapitánem a jeho členy.

2) Tým je v rámci MČR slotu tvořen skupinou uživatelů stránky www.PLAYzone.cz za účelem účasti v týmových soutěžích zařazených do MČR klasifikace.

3) Vlastníkem každého MČR slotu je organizace. Majitel organizace se nemůže dle libosti měnit za účelem získání MČR slotu, který v takové situaci propadá. Pokud se do kvalifikačního cyklu zapojí tým bez organizace, jako majitel se počítá hráč, který tým založil a nelze jej dle libosti měnit. V případě přestupu celého týmu pod organizaci musí být tato operace předem nahlášena a schválena admin týmem. Finále MČR se smí zúčastnit za každou organizaci právě jeden tým v každé hře.

4) Všechny získané body v turnaji patří jednotlivým hráčům týmu i zaštiťující organizaci. 50 % bodů se rozdělí mezi hráče registrované do turnaje, ať už jsou 5 (CS:GO) nebo více, zbylých 50 % patří organizaci.

 • Platí pro CS:GO a LoL: Pokud tým v rámci online turnaje MČR turnajová série využije jako právoplatně nahlášeného hosta (v souladu s obecnými CS:GO/LoL pravidly na PLAYzone.cz) služeb hráče, který je členem jiného MČR slotu, tak pokud není registrovaný na turnajové soupisce, nejedná se o přestup v rámci MČR slotů. Pokud je však hráč registrován přímo na soupisce pro daný turnaj, nejedná se tím pádem o pouhého hosta a jde o platný přestup, u kterého se aplikuje dané přerozdělení hráčských bodů.

5) Za člena týmu se považuje hráč, který za něj nastoupí v turnaji zařazeném do MČR. Žádný hráč nemůže být součástí dvou týmů ve stejné hře najednou a pokud nastoupí v jiném, než jehož je součástí, automaticky se jedná o přestup, při kterém se aplikuje výše popsaná přestupová politika přerozdělování bodů.

6) Během roku budou celkem 4 přestupová období u CSGO (3 u LoL) a pokud hráč opustí tým během nich, odnáší si všechny své body. Změna se může udát i kdykoliv mimo přestupové období, v takovém případě však hráč o všechny své body přichází, z nichž polovina připadne organizaci, odkud odchází. Novinkou od 30. září bude pravidlo, že při odchodu hráče ze slotu všechny jeho hráčské body zcela propadávají a ani organizace z něj 50 procent tedy nedostane.

CSGO

 • 1. přestupové období: 8. 3. - 15. 3. 
 • 2. přestupové období: 30. 5. - 6. 6.
 • 3. přestupové období: 12. 7. - 18. 7. 
 • 4. přestupové období: 20.9 - 26. 9.

League of Legends

 • 1. přestupové období 14. 6. - 21. 6.
 • 2. přestupové období 5. 7. - 12. 7.
 • 3. přestupové období 13. 9. - 20. 9.

7) Hráč se při přestupových obdobích může stát „volným hráčem“, kdy opustí MČR slot a odnáší si s sebou všechny své hráčské body. Jako volný hráč se ale musí do ukončení posledního přestupového období k nějakému MČR slotu přiřadit, jinak o všechny své hráčské body nenávratně přichází.

8) Když je hráč z týmu s MČR slotem vyhozen či ten tým sám opustí, je stále členem MČR slotu do doby, než se zúčastní turnaje jako součást jiného MČR slotu nebo si o přestup zažádá v rámci přestupového období.

10) V případě zániku organizace, jejího přechodu do neaktivity nebo ukončení podpory určitého titulu musí být změna činnosti oficiálně potvrzena jejím vedením. V takovém případě se kompletní sestava odpoutá od slotu organizace a hráči si odnášejí všechny své hráčské body, plus se mezi aktuální členy týmu rozpočítá 50 procent bodů organizace. Organizace se pak již nesmí do aktuálního ročníku MČR PC zapojit v dané hře a její zbylé body propadají. Pro předejití zneužití bude tohle pravidlo možné využít nejpozději v posledním zářijovém přestupovém období, jehož termín bude v průběhu sezóny oznámen, v jiném případě se aplikují klasická pravidla přestupu a odchodu hráčů.

 • Neexistuje situace, že organizace na přímo předá svůj MČR slot organizací druhé – MČR slot nelze přejmenovat. MČR slot nesmí být v žádném případě mezi organizacemi převáděn, prodáván, ani jinak vyměňován.

11) Pokud organizace prokazatelně propustí nebo vymění celou svoji sestavu za jinou, z jejich původních hráčů vznikne nový MČR tým, kam si odnesou všechny své hráčské nasbírané body. Tohle pravidlo bude omezeno po posledním zářijovém přestupovém období, kdy se organizace a hráči mohou takto rozdělit, ale hráči již společně nemohou zamířit pod křídla jiné organizace, aby nemohlo dojít ke zneužití za účelem posunu v celkovém pořadí.

12) Kromě hráčů české a slovenské národnosti nebo těch, kteří na těchto územích mají svá trvalé bydliště, je v turnajích možné využít i zahraniční hráče v méně než polovičním poměru (2 pro CS:GO, 2 pro LoL). Pro zahraniční hráče platí stejná bodová pravidla jako pro hráče z České a Slovenské republiky. Stále však platí zákaz využití jednorázových zahraničních hostů, kteří jsou mimo MČR soupisku.

13) Tým může ze zahraničních turnajů získat maximálně tolik bodů, co z domácích turnajů. Pokud jich za celou sezónu získá v zahraničí víc než doma, body navíc po uzavření klasifikace propadnou.

14) Pokud při přerozdělování bodů při změnách v sestavě dojde ke vzniku bodové hodnoty o více než jednom desetinném místu, hodnota se zaokrouhluje směrem nahoru.

15) Kvalifikační cyklus CSGO na finále MČR 2021 bude ukončen 18. 10. 2021. Do 22. 10. do 20:00 bude následně potřeba nahlásit soupisku pro finálový turnaj. U LoL kvalifikační cyklus končí 25. 10. 2021. Do 1. 11. do 20:00 bude následně potřeba nahlásit soupisku pro finálový turnaj.

16) Na finále nemohou jednu organizaci nebo značku reprezentovat dva týmy ve stejné hře. Stejně tak nemohou dva týmy ve stejné hře mít stejného majitele, ačkoliv pod jiným názvem.

17) Součástí jednoho MČR slotu může být po celou sezónu libovolný počet hráčů, avšak po nahlášení soupisek adeptů na účast na finále MČR 2021 se do finálního pořadí počítají spolu s body týmu pouze hráčské body těch hráčů, kteří byli týmem nahlášeni. Pro CS:GO i LoL se počítá šest členů týmu (pět hráčů + kouč).

18) Všichni nahlášení hráči kvalifikovaného týmu pro účast na finále MČR musejí být součástí týmového MČR slotu po posledním bodovaném turnaji sezóny (při uzavření klasifikace). Pokud tým nemá při uzavření klasifikace dostatečný minimální počet hráčů pro účast na finále MČR, není pro účast způsobilý a jeho slot propadá.

19) Každý tým má pro finále MČR právo si k základní sestavě nahlásit i kouče (CS:GO i LoL). Když je nahlášený kouč či náhradník členem MČR slotu při uzavření klasifikace, tak na finále může zaskočit za hráče základní sestavy. Pokud si tým nahlásí kouče, který není při uzavření klasifikace součástí MČR slotu, tak naopak do základní sestavy na finále naskočit nemůže. V případě jakýchkoliv potíží nesmí na finále MČR tým využít jiný záskok, než je nahlášený kouč či náhradník.

20) Hráči, kteří jsou součástí přímo pozvaných týmů/organizací nebo již kvalifikovaných týmů, nahlášených soupisek do finálových turnajů MČR tour, se nesmí účastnit kvalifikačních turnajů stejné MČR tour za jiné týmy. (Ani jako hosté)

21) Pravidla při bodové shodě týmů v kvalifikačních turnajích na MČR tour v základních skupinách.

CSGO

 1. Při bodové shodě 2 týmů 
  1. rozhoduje výsledek vzájemného zápasu
 2. Při bodové shodě 3 a více týmů
  1. Celkový počet nasbíraných bodů ve vzájemných zápasech týmů se shodným počtem získaných bodů
  2. Celkový rozdíl vyhraných/prohraných kol (čím vyšší tím lepší) ve všech odehraných zápasech ve skupině 
  3. Celkový počet prohraných kol (čím nižší tím lepší) ve všech odehraných zápasech ve skupině
  4. Mini tabulka týmů se shodným počtem získaných bodů v základní skupině
   1. Rozdíl vyhraných/prohraných kol ve vzájemných zápasech týmů se shodným počtem bodů
   2. Počet prohraných kol (méně prohraných kol je lepší) ve vzájemných zápasech týmů se shodným počtem bodů
  5. Opakování zápasů mezi týmy se shodným počtem bodů ve skupině

LoL

 1. Při bodové shodě 2 týmů
  1. rozhoduje výsledek vzájemného zápasu
 2. Při bodové shodě 3 a více týmů
  1. rozhoduje výsledek vzájemného zápasu
  2. V případě shody na 1. - 3. místě ve skupině, získá 1. místo ve skupině tým s nejrychlejší výhrou ve vzájemných zápasech (čím rychlejší výhra, tím lepší) O 2. postupové místo hrají zbylé týmy tiebreak.
  3. V případě shody na 2. a 4. místě ve skupině, získá 2. postupové místo tým s nejrychlejší výhrou ve vzájemných zápasech (čím rychlejší výhra, tím lepší)

22) Je vyslovený zákaz pro všechny zúčastněné v turnaji, aby počas daného turnaje sledovali stream tohoto turnaje. Při porušení tohoto pravidla, obdrží dotyčný BAN ve výši 3-6 měsíců na všechny turnaje pořádané PLAYzone.cz.

23) Organizace, která postoupí na finálový turnaj MČR tour nebo hraje COOL ligu a odmítne odehrát svoje naplánované zápasy, bude vyloučena ze všech soutěží, kterých se účastní a zároveň vyloučena z bodování Mistrovství České republiky v počítačových hrách pro daný rok pro všechny herní tituly.

24) Pravidla účasti týmu na MČR jsou platná ode dne 9. 2. 2021. V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na kontaktní osobu mikula@playzone.cz či hlavního administrátora nahlik@playzone.cz (CSGO) boudny@playzone.cz (LoL).

25) PLAYzone s.r.o. vyplácí výhercům odměny do 60 dní od dodání požadovaných platebních informací.

PLAYzone s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu/doplnění pravidel.