MČR 2016

Mistrovství České republiky v počítačových hrách je největší domácí události profesionálního a poloprofesionálního hraní počítačových her s dlouhou tradicí, ročník 2016 byl již šestým v pořadí. Otevřená kvalifikace pro všechny hráče běžela od měsíce ledna, kdy mohl naprosto každý na turnajích sbírat body do tzv. MČR klasifikace. Mezi MČR turnaje patří jak online turnaje pořádané portálem PLAYzone.cz, tak domácí i zahraniční offline turnaje, jež se konají na festivalech či na významných herních akcích. Pouze ti nejlepší ve čtyřech herních titulech se následně probojovali na Veletrhy Brno, aby se 4. až 6. listopadu postavili těm nejlepším a bojovali o prestižní mistrovský titul.

Účastníků finále MČR: 120 hráčů
Návštěvníků na místě: 46 000
Diváků na streamu: 122 000
Diváků u televize: 58 000
Dosah na sociálních sítích: 775 514 uživatelů
Celkový ověřitelný dosah: 1 157 423 osob skrze všechny měřitelné kanály
League of Legends

Cesta za obhajobou patřila Fraternitas v čele s kapitánem Petrem 'denyk' Haramachem. Zkušená parta proložená o mladičké talenty došla až do finále poměrně hladce, kde narazila na velkého soka, eSubu. Tým složený právě pro vítězství MČR sice urval Fraternitas jednu hru, ale celou sérii zvítězila 2:1 denykova parta a tým Fraternitas se tak mohl radovat z obhajoby, pro kapitána to bylo dokonání zlatého hattricku.


Mistři - tým Fraternitas:
{#Česká Republika} Vladimír 'Cekutka' Mrkáček
{#Česká Republika} David 'Jejky' Jakubec
{#Česká Republika} Marek 'Humanoid' Brázda
{#Slovenská Republika} Matúš 'Neon' Jakubčík
{#Česká Republika} Petr 'Denyk' HaramachCounter-Strike: Global Offensive

Turnaj v populární FPS hře zaznamenal řadu překvapení, o hlavního favorita jsme málem přišli již ve skupině. Díky počátečnímu selhání jsme v semifinále byly svědky ostře sledovaného "El Clásica", které si pro sebe urvali eXtatus proti eSubě. Finálovým soupeřem červeno-černých eXtatus se stal nejmladší tým celého Mistrovství, Team Universe. Zkušenosti hrály největší rozdíl a hráči eXtatus mohli v nových barvách slavit obhajobu.

Mistři - tým eXtatus:
{#Česká Republika} Patrik 'DEV7L' Stuchlík
{#Slovenská Republika} David 'Frozen' Čerňanský
{#Slovenská Republika} Michal 'KETUBOR' Csontoš
{#Česká Republika} Jindřich 'ZEDKO' Chyba
{#Slovenská Republika} Richard 'queztone' StrnátkoHearthstone

Poslední MČR pro Hearthstone v kategorii počítačových her nabídlo opravdu nabité startovní pole. Šestnáct hráčů, pouze jeden mistr. Spanilou jízdu již od počátku předváděl zástupce týmu Inside Games Matyáš 'Matty' Kalužný, jeho ve finále vyzval Milan 'milan10milan' Šnajdr z týmu eEriness. Bitva to byla opravdu napínavá, v závěru se však mohl radovat a pozvednout pohár nad hlavu právě Matty.

Mistr - tým Inside Games:
{#Česká Republika} Matyáš 'Matty' KalužnýOverwatch

Na Mistrovství platil Overwatch spíše za vedlejší turnaj, pro domácí komunitu to bylo ovšem něco velkého. Do Brna se sjely čtyři nejznámější týmy, všem však bylo jasné, že si to ve finále rozdají Inside Games a eSuba. Bitva dvou gigantů to byla od první minuty. V jednotlivých soubojích měli lehce navrch hráči eSuby a právě tato šestice nakonec premiérový mistrovský Overwatch titul uzmula pro sebe.

Mistři - tým eSuba:
{#Česká Republika} Jan 'elwzoy' Pařízek
{#Česká Republika} Tomáš 'equieri' Pavlík
{#Česká Republika} David 'Davsa' Halberštát
{#Česká Republika} Martin 'Hydax' Šinglovič
{#Česká Republika} Anh 'Dejv' Viet Bui
{#Česká Republika} Ivo 'ivanhoe' NesvadbaFotogalerii z finále MČR 2016 si můžete prohlédnout po kliknutí na jména našich fotografů - Radek Vebr, Radim Madarász. Pro nasátí atmosféry celé akce doporučujeme zhlédnout také epické aftermovie z produkce talentovaného Matúše Mena.