MČR 2017

Vyvrcholení české herní sezóny v podobě Mistrovství České republiky v počítačových hrách bylo v roce 2017 pozvednuto na dosud nepoznaný level a širokou veřejností i odborníky bylo označeno za nejlepší akci v historii česko-slovenského elektronického sportu. Po předchozí sezóně se čtyřmi herními tituly se MČR vrátilo k modelu dvou hlavních titulů za jednoznačným účelem zvýšení kvality pro všechny zúčastněné, od hráčů a týmů až po diváky na místě i doma. Komplexní kvalifikační cyklus ve hrách Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends dostal 10. až 12. listopadu do Brna jen ty nejlepší z nejlepších, kteří se poprali o celkový prize pool 210 000 Kč.

Účastníků finále MČR: 80 hráčů
Návštěvníků na místě: 48 000
Diváků na streamu a u televize: 78 260
Celkem odsledovaných hodin: 63 042
Dosah na sociálních sítích: 1 300 000+ uživatelů
Celkový ověřitelný dosah: 1 700 000+ osob skrze všechny měřitelné kanály
League of Legends

Souboje o titul v roce 2017 byly ve znamení tří velkých jmen - eSuby, eXtatus a Inside Games. Do Brna se navíc pro zisk titulu vrátil i místní rodák, slavný marksman Freeze. Ku překvapení ostatních se však nedočkal ani finálové účasti, tým eXtatus byl nad síly Inside Games a ve finále tak vyzval domácí jedničku eSubu. Tým s několika obhájci titulu prokazoval svoji jednoznačnou kvalitu po individuální i týmové stránce a v průběhu turnaje neztratil ani hru. Totéž se dělo ve finále a hráči získali mistrovský titul.


Mistři - tým eSuba:
{#Slovenská Republika} Michal 'odstranovac' Duchoň
{#Česká Republika} David 'Jejky' Jakubec
{#Česká Republika} Marek 'Humanoid' Brázda
{#Česká Republika} Patrik 'Sheriff' Jírů
{#Česká Republika} Václav 'Vasked' BendaCounter-Strike: Global Offensive

Domácí supertým na cestě za obhajobou, toť byla hlavní dějová linie šestého Mistrovství ČR v CS:GO. Na scéně se v průběhu sezóny ukázala řada i nových jmen, ale šestice v barvách Alza.eXtatus se stala prvním lokálním týmem, který se začal hraní věnovat na full-time. Oproti loňské sezóně byli eXtatus pouze s jednou změnou v sestavě a hned tři hráči si šli dokonce pro zlatý hattrick; v čele se světovým talentem Frozenem. Překvapení se fanoušci nakonec nedočkali, ale finálový zápas byl nejlepším, jaký jsme u nás v historii CS:GO viděli. Měl opravdu vše, ale eSuba padla a jméno eXtatus podruhé stanulo na trůnu.

Mistři - tým Alza.eXtatus:
{#Česká Republika} Patrik 'DEV7L' Stuchlík
{#Slovenská Republika} David 'Frozen' Čerňanský
{#Česká Republika} Jindřich 'ZEDKO' Chyba
{#Slovenská Republika} Richard 'queztone' Strnátko
{#Slovenská Republika} Martin 'MonttY' MelišekVybranou fotogalerii z finále MČR 2017 si můžete prohlédnout na našem oficiálním Facebookovém profilu. Pro nasátí atmosféry celé akce doporučujeme omrknout také epické aftermovie z produkce Martina Zemánka.