MČR 2018

Osmý ročník Mistrovství České republiky v počítačových hrách opět zamířil do Brna, aby završil domácí esportové dění za pokrokový rok 2018. Díky rozšíření kapacity tradičních turnajů v League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive, které proběhly již posedmé v řadě, a premiérové účasti battle royale titulu PlayerUnknown's Battlegrounds byl počet účastníků více než zdvojnásoben. Jak bylo slibováno, to bylo 9. až 11. listopadu na Veletrzích Brno také naplněno. Kvalifikační cyklus vyslal na celoroční finále ty nejlepší z nejlepších ve všech třech titulech, a fanoušci si tak mohli užít skutečnou extratřídu. V LoLku ani v CS:GO nechyběly v akci největší domácí hvězdy či obhájci titulu z předešlých ročníků, které za dalším zlatým zápisem do české esportové historie poháněly davy diváků u hlavní stage pavilonu B. Kdo je tedy mistry ČR pro rok 2018?

 

Účastníků finále MČR: 164 hráčů
Návštěvníků na místě: 51 000
Diváků na streamu a u televize: 129 500
Celkem odsledovaných hodin: 85 630
Dosah na sociálních sítích: 1 450 000+ uživatelů
Celkový ověřitelný dosah: 2 000 000+ osob skrze všechny měřitelné kanály


 

League of Legends

Organizace obhájců titulu z roku 2017 zamířila do Brna nejlépe připravena. Kromě nardeuse a trenéra však nikdo z této eSuby dosud nezískal mistrovský titul, což hrálo do karet největšímu soupeři, MSI.LanCraft, který se složil právě za jediným účelem – sesadit eSubu a doplnit sbírku celkem sedmi titulů. LanCraft však na cestě turnajem ztrácel i s papírově slabšími týmy, naopak eSuba byla suverénní, což dokázala i ve finále. V první hře nedokázal LanCraft využít své silné stránky a eSuba přetahovanou zvládla, v té druhé bylo vše jasné od pick&ban fáze a eSuba je tedy opět po roce korunovaným králem českého League of Legends. Bronz po výhře nad Inside Games MSI bral tým Cyber Gaming.

 

Mistři – tým eSuba:

 Česká republika Ondřej 'robocop' Sklenička
 Česká republika Jiří 'Sawyor' Libánský
 Česká republika Adam 'Random' Grepl
 Česká republika Tomáš 'nardeus' Maršálek
 Slovensko Kamil 'kamilius' Košťál
 Česká republika Tomáš 'Nightshare' Kněžínek – trenér


 

Counter-Strike: Global Offensive

Po nadvládě v barvách nEophyte a následně eXtatus se trio Frozen, DEV7L, queztone opět převléklo. Po ukončení full-time spolupráce s eXtatus přišla doba nejistoty, po krátkém působení v Majestic Lions tým zakotvil v Gunrunners.AOC, kde byl až do MČR neporažen. Duo nových letních tváří se v týmu osvědčilo a i do Brna tým vyrazil v pozici jasných favoritů. Vyvrcholení esportové sezóny nabídlo řadu zajímavých zápasů, GRS málem zaváhali již ve skupině, ale prověřila je až stejně jako vloni eSuba, a to ve finále. Bitvy to byly těsné, ale zkušenost rozhodla. Výše zmíněné trio tak získalo historický zápis v podobě čtvrtého titulu v řadě. Bronzové medaile si na krk pověsili hráči Trust.Universe.

 

Mistři – tým Gunrunners.AOC:

 Česká republika Patrik 'DEV7L' Stuchlík
 Slovensko David 'Frozen' Čerňanský
 Slovensko Richard 'queztone' Strnátko
 Česká republika Karel 'fredi' Královec
 Slovensko Erik 'The eLiVe' Sith
 Slovensko Michal 'KETUBOR' Csontoš – trenér
PlayerUnknown's Battlegrounds

Battle royale tituly zažily na MČR 2018 svou premiéru, a to díky spolupráci se společností NVIDIA, která se do mistrovského dění zapojila. Skrze kvalifikační síto prošli všichni domácí favoriti a brněnské finále se tak dalo označit za největší domácí PUBG akci. Řadě známým týmům se však nedařilo a když přišel záblesk naděje, tak vše v následující hře opět pohaslo. Nejvíce se od počátku dařilo týmům Gunrunners.AOC a Alza Gaming a zejména GRS předváděli nejvyrovnanější výsledky. A jak známe PlayerUnknown's Battlegrounds, právě to je dílčím strůjcem úspěchu. Tento tým si pohlídal i poslední hru a stává tak historicky prvním mistrem NVIDIA PUBG MČR 2018. Alza Gaming bere stříbro a tým Ooops překvapivý bronz.

 

Mistři – tým Gunrunners.AOC:

 Česká republika Dominik 'frodbal' Kába
 Česká republika Marek 'HaziQQ' Tůma
 Česká republika David 'Crowley' Haraším
 Česká republika Vítek 'Madis' Maděra