MČR 2019

Devátý ročník Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách zamířil 8. až 10. listopadu už popáté v řadě do Brna, aby uzavřel domácí esportové dění za rok 2019. Hlavní součástí byl jako každý Counter-Strike: Global Offensive, které na hlavní PC stage doplnilo PlayerUnknown's Battlegrounds. League of Legends turnaj ale také nechyběl, proběhl na druhé stage společnosti Gillette. Dalšími podporovanými tituly byly díky DELL Gaming poprvé také Rainbow Six Siege, a díky AMD a XPG i zcela nový titul Teamfight Tactics. Turnaje byly do velké míry nevyzpytatelné, což opět přineslo ty největší bitvy celého roku, kterým pod kotlem přitápělo i ještě větší bouřící publikum, než kdy předtím.


Účastníků finále MČR: 170 hráčů
Návštěvníků na místě: 52 000
Diváků na streamu a u televize: 241 114
Přehrání streamu a televize: 563 849
Celkem odsledovaných hodin: 101 617
Celkový ověřitelný dosah: 4 200 000+ osob skrze všechny měřitelné kanály
Counter-Strike: Global Offensive

Po dlouhých letech neměl CS:GO turnaj vyloženého favorita, nejvíce se věřilo eSubě. Ta však vypadla již ve čtvrtfinále a otěže přebrali jiní. Velkou bitvu nabídlo zejména semifinále mezi eXtatus a Trust.Universe, které na první mapě nabídlo hned čtyři prodloužení. eXtatus však nakonec celou sérii zvládli a odsoudili Universe k následnému bronzu. Závěrečným soubojem organizace, která se po Mistrovství rozloučila s působením na scéně, byl tým ECLOT.LYNX. Také ten si ale na eXtatus vylámal své zuby, a jeho plamen tak naposledy rozzářil Brněnské výstaviště.


Mistři – tým eXtatus:

 Slovensko Lukáš 'luko' Hrabčík
 Česká republika Martin 'Pechyn' Pechoušek
 Česká republika Dominik 'Fraged' Herz
 Česká republika Dominik 'desty' Černý
 Slovensko Peter 'wEAMO' Rauch
 Slovensko Matej 'forji' Kmiť – trenér
PlayerUnknown's Battlegrounds

Ještě nevyzpytatelnější byl turnaj v PUBG, kde se mezi favority dalo hovořit pěti až šesti jménech. Od začátku to nejvíce střílelo hráčům Full Focus Fast Win, kteří i přes nejvíce nasbíraných killů na titul nakonec nedosáhli. O bronz se pak až do poslední hry prali Universe a eSuba, které nakonec dělil pouhý jeden bod. Celou tuto trojici pak přeskočil tým eXtatus, který sice do dvoudenního klání vstoupil dvěma hrami bez bodu, následně však nastartoval své motory a v neděli odpoledne mohl se sedmibodovým náskokem s pohárem nad hlavou oslavit český titul.


Mistři – tým eXtatus:

 Česká republika Dominik 'Hawki' Gryga
 Česká republika Vojtěch 'Double' Ptáček
 Česká republika Luboš 'Kejdoran' Mráček
 Slovensko Filip 'RedgieBeardo' Tutko


 


League of Legends

Turnaj v oblíbeném LoLku letos přivítal pouze čtyři týmy, díky čemuž bylo jasné, že každý zápas bude důležitý a nikdo si nebude moct dovolit ani na moment vypnout režim maximálního soustředění. Situace však byla podobná jako před rokem, kdy byla kandidátem na titul číslo jedna eSuba, opět vedená nejlepším domácím koučem Nightsharem. Jediným a největším rivalem jí měl být pro MČR složený tým Srdce nehasnou, v jehož řadách se postavili hráči jako Carzzy nebo Denyk. Sehranost a vzájemná chemie nakonec rozhodla a po výhře 3:1 svůj titul obhájila eSuba.


Mistři – tým eSuba:

 Slovensko Ondrej 'Wondro' Kenda
 Česká republika David 'Jejky' Jakubec
 Česká republika Adam 'Random' Grepl
 Česká republika Michal 'Sirinox' Veit
 Česká republika Václav 'Vasked' Benda
 Česká republika Tomáš 'Nightshare' Kněžínek – trenér